Aya

istabl.
1953
HT logo
 
 
 
               
 

:::
:::
 

Bismillahi Al-Rahman Al-Raheem

Hilafetin Yıkılışının Yıldönümünde Filistin’i Ancak Hilafet Kurtaracaktır, Öyleyse Hadi Hilafeti Kurmak İçin Ümmet ve Ordularını Seferber Edin

Yahudi varlığı her gün adaletsizliğini, ahlaksızlığını ve zorbalığını derinleştiriyor, sabah akşam masum insanların temiz kanlarını döküyor, her gün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenliyor ve orada sahte “Haşimi Vesayet” sahiplerinin hareketini bile kısıtlıyor, uçakları gururlu Gazze Şeridi’ni bombalıyor. Şimdi de Netanyahu hükümeti, Filistin’in geri kalanının ilhak edilmesi çağrısında bulunuyor. Bütün bunlar, gerçekleşirken hiçbir caydırıcılık unsuru yoktur. Çünkü hain otorite hala sözde barış serabının ve Amerika’nın iki devletli çözüm projesinin hayaline kapılmış durumda. Hala Allah ve Rasûlü düşmanlarını dost ediniyor. İşbirlikçi ajan rejimler ise, ümmeti Allah yolunda cihattan alıkoydular, dahası ümmete komplo kurdular, Yahudiler ile normalleştiler, Filistin halkının kahramanlıklarını kınadılar.

Ey mübarek toprak Filistin halkı! Sizler fatihlerin ve kurtarıcıların torunlarısınız. Sizler Ömer’in, Selahaddin’in, Zahir Baybars’ın ve Sultan Abdülhamid’in torunlarısınız. O halde emanete layık olun ve mübarek toprağı zayi olmaktan koruyun. FKÖ ile Allah’a ve Rasûl’üne ihanet eden rejimler tarafından imzalanan anlaşmaları reddedin. Filistin’in çoğunu işgalcilere teslim eden Amerika’nın iki devletli çözümü de dâhil olmak üzere uluslararası projeleri ayaklar altına alın. Ve bilin ki, ribatınız, kararlılığınız ve ümmetle olan dayanışmanız, Allah’a ve Rasûl’üne ihanet edenlere mesafeli duruşunuz, bir meşale olacak, Yahudi varlığını kökünden söküp atmak, Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in İsra’sını işgalcilerin pençesinden kurtarmak için Müslüman orduları ateşleyecektir.

Ey mübarek toprak Filistin’deki mücahitler! Size öğüt veriyoruz, o halde kalplerinizi ve zihinlerinizi bu öğüde açın. Hain yöneticilere ve onların arabuluculuğuna güvenmekten sakının, çünkü onlar, Yahudilerin düşmanlık ve suç ortaklarıdır. Allah Subhânehu ve Teâlâ şöyle buyurdu:
وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ  “Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez.” [Hud 113] Ve bilin ki bireysel kahramanlıklar, Yahudi varlığının suçlarını durdurmak için tek başına yeterli değildir. İşgalin suçları sadece işgali ortadan kaldırmakla sona erecektir. İşgalin ortadan kaldırılması ise, diniyle üstün Filistin halkına yardım etmek için başta ordular olmak üzere ümmetin enerjilerinin daimi seferberliğini gerektirir. Filistin meselesi, ümmetin meselesidir ve bu iyilik mutlaka söylemlerinize yansımalıdır. Allah Subhânehu ve Teâlâ’nın çağrısına yanıt vermeleri, Mescid-i Aksa ve etrafını özgürleştirmeleri, takva ve sorumluluk dürtüsüyle Allah yolunda savaş ve cihat kararı almaları için ümmete ve ordularına seslenin.
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُم بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ  “Ey iman edenler! Ne oldunuz ki, size “Allah yolunda sefere çıkın” denilince, yere çakılıp kaldınız، Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatını mı seçtiniz? Oysa ahirete göre dünya hayatının yararı, pek az bir şeydir.” [Tevbe 38]

Ey Müslümanlar! Mübarek Toprak, Yahudilerin, Amerika’nın, sömürgecilerin ve tüm normalleştiricilerin boğazında bir diken olarak kalacak ve hiçbir sömürgeci veya hainin kararı orada istikrar bulamayacaktır.
وَلَقَدْ كَتَبْنَا ‌فِي ‌الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ  “Andolsun Zikir’den sonra Zebur’da da: “Yeryüzüne iyi kullarım vâris olacaktır” diye yazmıştık. İşte bunda, (bize) kulluk eden bir kavim için bir mesaj vardır.” [Enbiya 105-106] Bilin ki, bugünlerde yıkılışının yıldönümünü yaşadığımız Hilafetin yıkıldığı gün Filistin kaybedilmiştir. O yüzden ey Müslümanlar! Sizi Nübüvvet metodu üzere ikinci Raşidi Hilafeti kurmak için ciddi çaba sarf etmeye ve çalışanlara yardımcı olmaya çağırıyoruz. Hilafet, Allah’a yemin olsun ki izzet ve insanlığı kurtarmanın yegâne yoludur. Hadi Allah Subhânehu ve Teâlâ’nın çağrısına icabet edin.
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا أَنْصَارَ اللَّهِ  “Ey iman edenler! Allah’ın yardımcıları olun.” [Saff 14]
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ ‌يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ  “Ey iman edenler! Siz Allah’ın dinine yardım ederseniz, O da size yardım eder, ayaklarınızı savaşta sabit kılar.” [Muhammed 7]

H. 26 Recep 1444

 

Hizb-ut Tahrir

18.02.2023
 

Mübarek Toprak Filistin

 


...:-
  • Ramazan Bitti, Bayram Geldi, İslam Ümmeti Hala Sıkıntılarla Boğuşuyor, Trajediler Her Taraftan Sarmış Durumda!

  • “Ramazan ayı, ki onda Kuran, insanlara yol gösterici ve doğruyu yanlıştan ayırıcı belgeler olarak indirildi.” [Bakara 185]

  • Mübarek Ramazan Ayının Başlangıcı ve Bitişi, Sadece ve Sadece Hilalin Görülmesine Göre Belirlenir

  • Lübnan’ın Derinliklerine Düzenlenen Saldırılar! Siyasi Otorite ve Kurumları Görevleri Karşısında Nerede? Direniş Ekseninin Stratejik Sabrı Daha Tükenmedi mi?

  • Ey Müslümanlar! Sırada Ne Var? Gazze’de Yaşananlardan Sonra Daha Neyi Bekliyorsunuz? Artık Harekete Geçmenizin ve Rabbinizin Raşidi Hilafeti Kurma Farzına Yanıt Vermenizin Zamanı Gelmedi mi?

  •